Меню сайту
Важливе
uCoz

Щодо наявності у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій:

  • Договір про споживчий кредит, про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, може бути розірваний тільки за взаємною згодою Сторін, яка оформляється додатковим договором до цього Договору. Такий договір також може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із Сторін у випадках, встановлених законом. У разі розірвання такого договору споживач зобов’язаний повернути всю суму кредиту в день підписання додаткового договору про розірвання такого договору або в день набрання законної сили рішенням суду про розірвання такого договору та сплатити проценти за весь строк фактичного користування кредитом до моменту його повернення.

Дія такого договору припиняється після закінчення його строку, у разі повного виконання сторонами умов такого договору, проведеного належним чином, у випадку дострокового розірвання такого договору в порядку, визначеному у попередньому абзаці.

Споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів, а кредитна спілка зобов’язана прийняти від споживача платежі у разі дострокового повернення кредиту без встановлення споживачу будь-якої плати, пов'язаної з достроковим поверненням кредиту. При цьому, споживач зобов'язаний повідомити кредитну спілку про намір дострокового повернення кредиту шляхом надання відповідної письмової заяви та у разі дострокового повернення кредиту сплатити кредитній спілці проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов'язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом.

  • Договір про кредит про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, який не є споживчим, може бути розірваний клієнтом достроково лише за умови дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом. В такому разі клієнт зобов’язаний повернути всю суму кредиту в день підписання додаткового договору про розірвання такого договору або в день набрання законної сили рішенням суду про розірвання такого договору та сплатити проценти за весь строк фактичного користування кредитом до моменту його повернення. Кредитна спілка має право достроково розірвати такий договір у випадку наявності хоча б однієї із зазначених обставин:

а)  у разі порушення клієнтом встановленого таким договором обов'язку цільового використання кредиту;

б) затримання сплати клієнтом частини кредиту та/або процентів за користування кредитом на строк, що перевищує один календарний місяць;

в) перевищення сумою заборгованості суми кредиту більш як на десять відсотків;

г) несплати клієнтом більше однієї виплати, яка перевищує п’ять відсотків від суми кредиту;

д) невиконання клієнтом обов’язку щодо забезпечення кредиту.

У разі отримання вимоги кредитної спілки про дострокове повернення кредиту достроково, протягом 30 календарних днів з дня одержання відповідної вимоги, клієнт зобов’язаний повернути кредитній спілці  всю суму кредиту, нараховані проценти за фактичний час користування ним, а також нести відповідальність, передбачену таким договором та чинним законодавством.

Дія такого договору припиняється у випадку набрання чинності ухвали або рішення суду про припинення дії такого договору, або у випадку дострокового розірвання такого договору.

Клієнт має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів.

  • Договір про залучення внеску (вкладу) членів кредитної спілки на депозитні рахунки може достроково розірваний споживачем за умови письмового попередження про це кредитної спілки. В такому випадку кредитна спілка протягом 30 днів з моменту отримання відповідного письмового повідомлення повертає споживачу внесок (вклад) члена кредитної спілки на депозитний рахунок та здійснює всі необхідні розрахунки щодо сплати належних споживачу процентів в порядку, визначеному таким договором. При цьому, згідно умов договору залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок  у випадку дострокового розірвання такого договору з ініціативи споживача кредитна спілка здійснює перерахунок суми нарахованих процентів за фактичний строк користування внеском (вкладом) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, а різниця між нарахованими процентами і фактично сплаченими процентами на підставі здійсненого кредитною спілкою перерахунку повертається кредитній спілці споживачем в день повернення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок.

Дія такого договору припиняється після закінчення строку такого договору, надходження до кредитної спілки письмової вимоги від споживача про повернення суми внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок  і нарахованих, але несплачених процентів, у випадку набрання чинності ухвали або рішення суду про припинення дії такого договору, у випадку дострокового розірвання цього Договору, у зв’язку із припинення членства у випадку смерті споживача із дати прийняття спостережною радою КС відповідного рішення (в такому разі положення щодо перерахунку нарахованих процентів не застосовуються).

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ВАЖЛИВЕ